Etkin Eğitim
SİZİ ARAYALIM

Aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
İlgili birim en kısa sürede size dönüş sağlayacaktır.

DANIŞMANLIK

Etkin Eğitim Kurumları

KURUMLARIMIZ / DANIŞMANLIK / KOÇLUK EĞİTİMLERİ

"ÖĞRENCİNİN HEDEFLERE ULAŞMASINI DESTEKLER"

1.ÖĞRENCİ KOÇLUĞU: Öğrenci Koçluğu Hizmeti Nedir ?
Öğrenci Koçluğu; akademik yaşamda başarı becerilerini arttırma amacıyla öğrenci ile koç arasında kurulan işbirliğidir. Öğrenci Koçluğunun amacı; öğrenciyi hedefleri doğrultusunda yönlendirmek, motive etmek ve onun bu süreç içinde yaşadığı zorluklarla baş etmesini sağlamaktır. Başarılı bir sporcu koçunun oyuncuları için yaptığı, hedeflere ulaşmada motivasyon odaklı çalışmaları, öğrenci koçu öğrencisi için yapar. Öğrenci Koçu, öğrencinin hedeflere ulaşmasını destekler, öğrenme motivasyonunu arttırır, öğrencinin akademik çabalarını sonuca ulaştırmasını sağlarken, ihtiyaç duyduğu becerileri geliştirir. Öğrenci Koçu, öğrenciye odaklanarak öğrenci ve aile ile birlikte öğrencinin başarma isteğini arttırıcı çalışmalar yapar. Çalışma programını oluşturur, çalışma ortamını düzenler, sorunlarıyla ilgilenir. Öğrencinin okulu ile iletişim halinde ders başarısını takip eder. Birlikte ders çalışırlar, birlikte yaşamı paylaşırlar.
Öğrenci Koçluğunun Faydaları Nelerdir?
Motivasyon artırımı
Ders çalışma performansının artırımı
Konsantrasyon artırımı
Özgüven artırımı
Ders çalışma programlaması
Aile içi iletişim problemlerinin çözümlenmesi
Asabiyet ve ani parlama sorunlarının çözümlenmesi
Bir Öğrencinin Neden Koçu Olmalıdır?
Çocuklarımızın gelecekte huzurlu bir yaşam sürdürebilmeleri, kendi zekâ ve becerileri doğrultusunda başarı gösterecekleri uygun mesleği icra edebilmeleri, mutlu bir evlilik yapabilmeleri, sağlıklı nesiller yetiştirebilmeleri, toplumsal sağlığımız için en olumlu enerjileri üretebilmeleri için, sürekli sevgiyi sevmeyi ve kendilerini olumlayabilmeleri vb. için sürekli başarıyı hedeflemeleri ve “yaparım”,“başarırım” demeyi öğrenmeleri için her öğrencinin bir koça ihtiyacı vardır. Bu sayede mutlu bir gelecek inşa edebilmeleri için onlara bu yolculuklarında eşlik eden, onları başarıya ulaştıran teknikleri öğreten bir koç her zaman yol göstericidir. Koçlar geçmişe değil geleceğe yönelik çalışmalar yaparlar. Bir koç danışanının geleceğini en mutlu şekilde inşa etmesinde büyük bir aracıdır.

“HER ÖĞRENCİ ÖZELDİR”
DÜŞÜNCESİ MERKEZE ALINARAK ŞEKİLLENEN

EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ

Eğitim anlayışımız “her öğrenci özeldir” düşüncesi merkeze alınarak şekillenmiştir. Bu düşünce çerçevesinde her öğrenciye yaklaşım tarzımız, yapılan analizler ve değerlendirmeler neticesinde ortaya çıkmakta ve etkin eğitim modelinin uygun gördüğü uygulama kişiye özel olarak sürdürülmesi, özet olarak eğitim, öğretim ve danışmanlık faaliyetlerinin birlikte yürütülmesi çalışmalarıdır.

2.AİLE KOÇLUĞU Aile Koçluğu Nedir?
Aile içi ilişkilerin dengeli ve sağlıklı kurulmasını sağlayan koçluk yöntemidir. Aile koçluğu, kendi başlarına çözümü bulamayacak noktaya gelerek tıkanan ilişkilerin düzelmesine ve bireylerin bu konuda geliştirmeleri gereken yaklaşımlar konusunda yön verir.
Aile Koçluğu Eğitimini Kimler Almalı?
- İş yoğunluğundan ailesine yeteri kadar vakit ayıramayanlar
- Aile içi iletişim vb. problemler yaşayanlar
- Çocuklarının kendilerine uzak yaşamalarından şikayet edenler
- Çocuklarıyla sorun yaşayanlar
- Çocuklarına daha iyi bir model olmak isteyenler
- Çocuğunun yaşadığı problemlerde daha fazla yardımcı olmak isteyenler
- Anne ve Baba olma hazırlığında olanlar
Aile Koçluğunun Faydaları Nelerdir?
- Bilinçaltının büyük kaynaklarına ulaşabilme
- Duyguları kontrol edebilmeyi öğretebilme
- Çocukla daha iyi iletişim kurabilme
- Çocuğu daha iyi tanıyıp anlayabilme
- Çocuğu olduğu gibi kabullenebilme
- “Daha iyi ol” demekten daha etkin yollar olduğunu öğrenebilme
- Sağlıklı aile ilişkileri sağlayabilme
-Aile bireylerinin bireysel becerilerini geliştirme
-Yaşamdan alınan manevi tatmin artırma
-Çevre ile ilişkileri olumlu yönde geliştirme

  • İNSAN KAYNAKLARI

    Etkin Eğitim Kurumları en değerli kaynağımızın insan olduğunu bilerek, Etkin olmaktan mutlu olacakları ve kendilerini geliştirebilecekleri bir çalışma ortamı sunmayı hedefler. Etkin Eğitim Kurumları olarak faaliyet gösterdiğimiz tüm kurumlarımız için web sayfamız insan kaynakları formunu doldurmanız yeterlidir.

  • EKİBİMİZE KATILIN