Etkin Eğitim
SİZİ ARAYALIM

Aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
İlgili birim en kısa sürede size dönüş sağlayacaktır.

DANIŞMANLIK

Etkin Eğitim Kurumları

DANUŞMANLIK / UYGULANAN EĞİTİM PROGRAMLARI

Hızlı Okuma ve Anlama

Hızlı okuma metinlerin belirli süre içinde anlayarak okunması demektir. Hızlı okuma, göz kaslarını eğiten, gözün görme alanını genişletip kelimeler üstünde başıboş gezinmesini önleyen bir okuma tekniğidir. Hızlı okuma ile göze etkin bir tempo kazandırılır ve görme ile algılama arasında uyum sağlaması yapılır.


Hızlı Okuma ve Anlama Eğitimin Faydaları Nelerdir?

Gözlerin sözcükler üzerinde başıboş gezinmesini engelleyerek beynin gücüne hız katar

Duyu organları, zihin ve beden birlikte harekete geçirilerek okuma becerileri kazandırır

Maksimal okuma ve öğrenme yetisi elde etmeyi mümkün kılar.

Etkili ve kalıcı okuma oranında artış sağlar.

Test sınavlarında öğrencinin gereken zamanı yaratmasına yardımcı olur.

Ders çalışırken yararlanan kaynakları daha hızlı ve etkili bir biçimde okumayı sağlar


Hafıza Teknikleri

Hafızayı nasıl aktive edeceğinizi uygulamalı olarak gösteren bu eğitimin amacı çocukların ve gençlerin potansiyel yeteneklerini performansa dönüştürmesini sağlamak ve akademik başarılarını arttırmaktır. Hafıza teknikleri bir bilginin çabuk, kolay ve kalıcı bir şekilde öğrenilmesini ve ezberlenmesini sağlatan sistemin adıdır. Zihin haritaları bize; bilgiyi etkin olarak kullanmak ve potansiyelimizi ve kişisel başarımızı arttırmakta yardımcı olur. Zihin haritaları beyninizde saklanan bilgilerin bir görsel resmini yaratır. Bu yöntemle beyniniz bilgileri daha kolay hafızada tutmanın yanında kolay bir şekilde kağıda aktarmanıza yardımcı olur. Zihin haritalama diğer çalışma tekniklerinden tamamen farklı, yaratıcı düşünceyi ortaya çıkartan ve kişiye zaman kazandıran bir yöntemdir.


Hafıza Teknikleri Eğitiminin Faydaları Nelerdir?

Öğrencilerin okul başarısını artırmayı ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlar.

Hafıza teknikleri bir bilginin çabuk, kolay ve kalıcı bir şekilde öğrenilmesini ve ezberlenmesini sağlatan sistemin adıdır.

Zihin haritaları size beyninizde saklanan bilgilerin bir görsel resmini yaratır. Bu yöntemle beyniniz bilgileri daha kolay hafızada tutmanın yanında kolay bir şekilde kağıda aktarmanıza yardımcı olur. Tek renkli notlar monoton ve sıkıcıdır. Zihin haritaları bir not alma ve yaratıcı düşünme tekniğidir. Notlarınızı daha yaratıcı biçimlerde almanızı, daha kolay hatırlamanızı ve üzerinde çalıştığınız konuyu net bir şekilde anlamanıza yardımcı olur.

Potansiyel yeteneklerin performansa dönüştürülmesinde önemli bir rol oynayan bu eğitim, zihinsel gelişim açısından da önemli bir farkındalık ve özgüven kazandırır.

Öğrencilerde sınav kaygısı ile mücadele etme becerisini geliştirir. Daha açık bir zihin ve yoğun bir konsantrasyon ile de hızlı ve kalıcı öğrenmenin zeminini hazırlar.


Dikkat Güçlendirme

Dikkat Güçlendirme Eğitimini Kimler Almalı? Dikkat, alakalı uyarıcıları seçebilme ve onlara yoğunlaşabilme kabiliyetidir. Dikkat, sayesinde kendimizi alakalı uyarıcılara göre konumlandırıp ve nihayetinde karşılık verebildiğimiz bilişsel süreçtir. Bu bilişsel beceri çok önemlidir ve gündelik yaşantımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Neyse ki dikkat becerisini doğru bir bilişsel antrenmanla çalıştırmak ve geliştirmek mümkündür.


Dikkat Güçlendirme Eğitimini Kimler Almalıdır?

Dikkat toparlamada güçlük yaşayanlar çocuklar ve gençler

Öğrenmeye ve derslere karşı ilgisiz olan çocuklar ve gençler

Çabuk sıkılanlar ve yerinde duramayan çocuklar ve gençler

Aldığı görevi bitirmekte zorluk yaşayan çocuklar ve gençler

Çok iyi bildiğini dahi cevaplarken hata yapan çocuklar ve gençler

Sorumluluk almaktan kaçınan çocuklar ve gençler

Okuduklarını ve dinlediklerini tam anlamayan çocuklar ve gençler


Dikkat Güçlendirme Eğitiminin Faydaları Nelerdir?

Dikkat ve zekâ becerileri gelişir.

Derslere dikkatini verebilir.

Sınavlarda dikkatsizlikten dolayı yapılan hatalar azalır.

Unutkanlık problemi azalır.

Özgüven artar.

Motivasyon artar.

Duygusal problemlerle ve kaygıyla baş etme öğrenilir.

Ders çalışmaya daha istekli olunur.

Gerçek performansını sergileyebilir.

Sınavlarda alınan notlar ve ders başarıları artar.


Okuma Güçlendirme

Okumayı güçlendirme eğitimi, ilkokul çağındaki öğrencilerin yavaş okuma, okuyamama, eksik ya da yanlış okuma ve etkili bir şekilde okuyamama gibi problemlerine çözüm bulmak amacıyla tasarlanmıştır. Okuma ve yazma güçlüğü, özellikle ilkokul dönemindeki çocukların başarısında önemli bir rol oynamaktadır. Okumakta zorlanan çocuk aynı zamanda ödevlerini etkin bir şekilde yapamaz, sınavlardan düşük not alabilir ve çeşitli başarısızlıklar yaşayabilir. Bu şekilde çocuk kendini okuldan soyutlayarak sosyal yönü zayıf, özgüveni bastırılmış eksik bir birey olarak hissedebilir. Okumayı güçlendirme eğitimi bu noktada devreye girerek, okumaya başlanıldığı andan itibaren yapılan hataları ortadan kaldırarak; etkili, hızlı ve anlayarak okuma tekniklerini öğretir ve çocuklar okumaktan zevk almaya başlar.


Okuma Güçlendirme Eğitiminin Faydaları Nelerdir?

Okuma gücü ve isteği artar

Dikkat güçlendirme çalışmaları yapılarak, dikkat eksikliği, motivasyon dağınıklığı problemleri de minimuma indirilir.

Kendini daha iyi şekilde ifade eder.

Özgüveni yüksek, ufku geniş ve genel kültür birikimi yüksek birey olarak sosyalleşir

Okuma güçlendirme eğitimi ile çocukların okuma güçlüğü çekerken karşılaştıkları problemler tespit edilir, bu yolla güçlü okuma ve yazma teknikleri uygulanarak etkili okuma becerileri kazandırılır.


Yazma Güçlendirme

Düzgün ve eksiksiz yazmak başarıda önemlidir. Birçok çocuk yazmayı sevmediği için ödev yapmamakta ve başarısı giderek düşmektedir. Doğru yazmak için farklı ve hedefe yönelik bir çalışma programı gerekir. El yazısını yazma ve okuma bir çok öğrenciye karmaşık ve zor görünmektedir. Bu eğitim sayesinde el yazısı yazmak ve okumak oldukça kolay hale gelmektedir. Özellikle harflerin çizme şekilleri, harflerin tanınması, doğru kelime, doğru cümle yazma farklı bir eğitim tarzı ile çalışılmaktadır. Aynı zamanda bazı çocuklarda yazma güçlüğü de olabilmektedir. Özel Öğrenme güçlükleri içinde yer alan yazma güçlüğü (disgrafi) kişinin düzgün yazamaması, yazmayı öğrenmekte güçlük çekmesi, yanlış yazması, yazarken çabuk yorulması gibi belirtiler gösterir. Bu kişilerde başka öğrenme alanlarında problem yaşanmaz iken yazma, okuma gibi öğrenme alanlarında zorluk olabilir. Aynı zamanda dikkat eksikliği de oldukça sık görülür. Sistemli ve birçok duyu sistemine hitap eden öğrenme programları bu kişilerde faydalı olabilir. Bu programlar özellikle el kaslarının kuvvetlendirilmesi, harflerin tanıtılması, öğrenmenin pekiştirilmesi, yazmanın kolaylaştırılması ve yaşa uygun öğrenme becerilerinin kazanılması gibi faydalar sağlamaktadır. Eğer yazma güçlüğü zamanında müdahale edilmez ise okul ve eğitime karşı ciddi bir başarısızlık duygusu, engellenme hissi ve akademik özgüven eksikliği oluşabilir. Okumak kadar yazmak ta başarıda önemlidir. Kendisini yazılı bir şekilde ifade edemeyen kişilerde zamanla ders başarısızlığı derinleşmekte ve öğrenme düzeyi düşmektedir.


Yazma Güçlendirme Eğitiminin Faydaları Nelerdir?

Harfler çizilir ve yönleriyle birlikte düzgün yazılır

Harfler farklı duyu sistemleri ile kalıcı öğrenilir ve tanınır - Harfler ile hece ve kelime oluşturulur

Karıştırılan birbirine benzer harfler düzgün yazılır ve okunur

Yazma ve okuma hataları düzelir

El kasları kuvvetlenir

Yazma akıcı ve kalıcı şekillenir

“HER ÖĞRENCİ ÖZELDİR”
DÜŞÜNCESİ MERKEZE ALINARAK ŞEKİLLENEN

EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ

Eğitim anlayışımız “her öğrenci özeldir” düşüncesi merkeze alınarak şekillenmiştir. Bu düşünce çerçevesinde her öğrenciye yaklaşım tarzımız, yapılan analizler ve değerlendirmeler neticesinde ortaya çıkmakta ve etkin eğitim modelinin uygun gördüğü uygulama kişiye özel olarak sürdürülmesi, özet olarak eğitim, öğretim ve danışmanlık faaliyetlerinin birlikte yürütülmesi çalışmalarıdır.

  • İNSAN KAYNAKLARI

    Etkin Eğitim Kurumları en değerli kaynağımızın insan olduğunu bilerek, Etkin olmaktan mutlu olacakları ve kendilerini geliştirebilecekleri bir çalışma ortamı sunmayı hedefler. Etkin Eğitim Kurumları olarak faaliyet gösterdiğimiz tüm kurumlarımız için web sayfamız insan kaynakları formunu doldurmanız yeterlidir.

  • EKİBİMİZE KATILIN