Etkin Eğitim
SİZİ ARAYALIM

Aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
İlgili birim en kısa sürede size dönüş sağlayacaktır.

ÖZEL ÖĞRETİM KURSU

Etkin Eğitim Kurumları

KURUMLARIMIZ / ÖZEL ÖĞRETİM KURSU

Alanında uzman öğretim kadromuzla 3, 8, 16 kişilik gruplarda okul derslerine ve sınavlara yönelik eğitim vermekteyiz. Türkiye’de en çok tercih edilen kaynaklarla öğrencilerimizi destekliyoruz. Programlarımızdaki zorunlu derslerin dışında yazılıya hazırlık etütleri, soru çözüm saatleri, sıfırlama programları ile de öğrencilerin eksik kalan konularını tamamlıyoruz.

Kurumumuzda "etkin eği̇tim modeli" i̇le her öğrencimize birebir rehberlik yapılır. Öğrenci Psikolojisini çok iyi bi̇len ve rehberlik eğitimini almış mentör kadromuz her öğrenciyle haftalık birebir i̇lgi̇lenir. Öğrenci̇lerimize haftalık programlar çıkarılarak akademi̇k takibi yapılır. Öğrencideki dikkat eksiki̇ği sınav kaygısı gibi problemler üzerine özel takip ve çalışmalar yapılır.

Öğrenci velisi i̇le her ay birebir görüşme yapılarak öğrencinin akademik gelişimi hakkında bi̇lgi veri̇lir. Ayrıca evdeki bireysel çalışması veli i̇le birlikte takip edi̇lir.

Biz etkin ai̇lesi olarak; inanmamış, ikna olmamış, motive edi̇lmemiş öğrencinin başarıya ulaşmasının zor olduğuna inanıyoruz. bunun için de önce iyi bir rehberlik deyip "etkin eği̇tim modeli" i̇le öğrencimizi birebir takip ediyor, onların başarıya ulaşabi̇leceklerine inanmasını sağlıyoruz

"Peşinden gidecek cesaretiniz varsa gerçekleşmeyecek hiçbir hayaliniz yoktur." DİYORUZ.

Eğitim:
3, 8, 16 kişilik sınıflarda öğrencilerimize alanında uzman bir kadro tarafından müfredata ve sınav sistemine yönelik eğitim verilir. Bu eğitim kaliteli kaynaklarla da desteklenir. Her öğrenci akademik seviyesine uygun sınıfta eğitim alır. Deneme sınavlarındaki sonucuna ve ders öğretmenlerinin kanaatine göre sınıf değişiklikleri yapılabilir. Anlatılan konulardaki eksiklikler öğretmen ve mentör tarafından tespit edilip takviye etütler yapılır. Yarıyıl tatilinde ve dönem sonunda sıfırlama programları ile unutulan konular tekrar edilerek bilgilerin taze kalması sağlanır. Son yıllarda sınavlarda çıkan yeni tarz sorulara ( yoruma dayalı ) göre konu anlatımı ve örnek soru çözümü yapılır. Öğrencinin soruları hem doğru hem de hızlı okuyup anlayabilmesi için ayrıca anlayarak hızlı okuma kursları verilir, sınavda süreyi yetiştirememe sorununun önüne geçilir.

Sınav gruplarında öğrencinin alanına göre ders dağılımı yapılır ve ödevlendirmeler de buna göre takip edilir. Yeni nesil matematik soruları bilgiyle birlikte öğrencinin kavrama ve muhakemesini de gerektiriyor. Metin şeklinde sorulan soruyu hızlı okuyup anlayarak işleme dönüştürmek gerekiyor. Bunun için de daha önceki yıllarda seçmeli olarak verdiğimiz anlayarak hızlı okuma kursumuzu bu yıldan itibaren tüm öğrencilerimizin programına koyduk. Birçok öğrenci sınavda konuyu çok iyi bildiği halde süreyi yetiştiremediği için bazı sorulara bakma fırsatı bile bulamadı. Verdiğimiz bu kursla öğrencinin süreyi yetiştirememe, yanlış okuma veya yanlış anlamadan kaynaklanan sorunları ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz.

Mentörlük Sistemi:
Öğrencinin kursta aldığı eğitimi geliştirmek ve pekiştirmek için haftalık birebir rehberlik görüşmeleri yapılır. Bu görüşmelerin en önemli hedefi öğrenciyi motive etmek, başarabileceğine inandırmak ve öğrenmek için çalışmayı alışkanlık haline getirmektir. Her öğrenciye bir ders saati rehberlik zamanı ayrılır. Sene başında objektif testlerle dikkat eksikliği, sınav kaygısı ölçülür. Öğrencinin seviyesine göre her branştan konu tekrarı ve soru çözümü ödevlendirmesi yapılır. Bir hafta sonraki görüşmede yapılan ödevlendirmenin raporu alınır ve bir sonraki haftanın ödevi belirlenir. Haftalık soru hedefleri belli periyotlarla artırılır. Rehberlik görüşmelerinin bir diğer maddesi de deneme sınavı sonucunu değerlendirmedir. Öğrencinin tüm deneme sınavları sisteme kaydedilip her deneme sınavı öncekilerle karşılaştırılarak gelişimi raporlanır. Öğrencinin motivasyonunu artırmak için kültürel gezi, sinema, sportif faaliyetler gibi sosyal aktiveler düzenlenir. Rehberlik görüşmelerinin bir diğer amacı da öğrencinin meslek seçiminde yardımcı olmaktır. Hedefindeki meslekle ilgili bilgilendirilir ve meslek tanıtım programı düzenlenir.

Veli Rehberliği:
Öğrencinin kurum dışındaki bireysel çalışmasının daha verimli geçmesi ve kontrolü için her ay veli ile birebir görüşülür. Çalışma ortamı, etütlerin ne kadar verimli yapıldığı, teknolojinin öğrenci üzerindeki olumsuz etkileri veli ile değerlendirilip varsa aksaklıklar öğrenci uyarılır ve etütlerin verimli geçmesi sağlanır. Eğitim sürecinde öğrenciye sadece çalışma ortamı hazırlama, harçlık, yardımcı kaynak temini gibi destekler yeterli değildir, psikolojik destek de verilmesi gerekir. Bunun için de aylık veli görüşmelerimizde velilerimiz mentörlerimiz tarafından yönlendirilir.

Öğrencilerin meslek seçimlerinde velilerin çok büyük baskısı oluyor. Birçok veli hayalindeki mesleği çocuğunun yapmasını istiyor ve erken yaşlardan itibaren bunun baskısını hissettiriyor. Çocuğunun o mesleğe ilgisini ve yetkinliğini çoğu zaman göz ardı ediyorlar. Mentörlerimiz öğrencinin ilgisi ve yatkınlığı olan mesleklerin tespitini yapıp hem öğrenciyi hem de veliyi bu konuda yönlendirir. Yanlış yapılan bir üniversite tercihi ve meslek seçiminden dolayı birçok öğrenci üniversite eğitimini yarıda bırakıp tekrar sınava hazırlanıyor. Böyle bir durumda hem öğrencinin hem de velinin kayıpları çok büyük olabiliyor.

“HER ÖĞRENCİ ÖZELDİR”
DÜŞÜNCESİ MERKEZE ALINARAK ŞEKİLLENEN

EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ

Eğitim anlayışımız “her öğrenci özeldir” düşüncesi merkeze alınarak şekillenmiştir. Bu düşünce çerçevesinde her öğrenciye yaklaşım tarzımız, yapılan analizler ve değerlendirmeler neticesinde ortaya çıkmakta ve etkin eğitim modelinin uygun gördüğü uygulama kişiye özel olarak sürdürülmesi, özet olarak eğitim, öğretim ve danışmanlık faaliyetlerinin birlikte yürütülmesi çalışmalarıdır.

  • İNSAN KAYNAKLARI

    Etkin Eğitim Kurumları en değerli kaynağımızın insan olduğunu bilerek, Etkin olmaktan mutlu olacakları ve kendilerini geliştirebilecekleri bir çalışma ortamı sunmayı hedefler. Etkin Eğitim Kurumları olarak faaliyet gösterdiğimiz tüm kurumlarımız için web sayfamız insan kaynakları formunu doldurmanız yeterlidir.

  • EKİBİMİZE KATILIN