Etkin Eğitim
SİZİ ARAYALIM

Aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
İlgili birim en kısa sürede size dönüş sağlayacaktır.

KURUMLARIMIZ

Etkin Eğitim Kurumları

ETKİNDE EĞİTİM PROGRAMLARI / 8. SINIF PROGRAMI

Toplam haftalık 14 saat branş dersleri verilmektedir.

 

16 kişilik seviye gruplarında eğitim verilmektir.

 

Yeni sisteme uygun kaynak sunulmaktadır.

 

Kasım ve nisan aylarındaki ara tatillerin verimli geçmesi adına çeşitli programlar düzenlenmektir. Bu programlar hızlandırma ve genel tekrar programları olarak adlandırılmaktadır.

 

Dönem içerisinde çeşitli yayınlardan 24 deneme yapılmaktadır.

 

Ek derslerde soru frekansı ve çizgi altı çalışmamız ihtiyaç duyulan konular üzerinden yapılarak öğrencilerin eksikleri tamamlanmaktadır.

 

Soru frekansı : Bir denemedeki öğrencilerin hangi branştan hangi sorunun ne kadar doğru ne kadar yanlış ve ne kadar boş yapıldığı bilgisinin gösterildiği sistemdir.

 

Çizgi altı çalışma : Bir deneme sınavından sonra branş öğretmenleri tarafından belirlenen oranın altında kalan öğrencilere ek çalışma yapılmasıdır.

 

Soru çözüm saatleri sabit olup öğrenciler hafta boyunca uygun oldukları saatlerde gelerek sorularını branş öğretmenleri ile birlikte çözmektedir.

 

Deneme sınavı sonucunda öğrencilerimiz soru analizleri yapılarak yanlış yapılan soruların tespit edilmesi sonucunda ödevlendirme çalışmaları mentor öğretmenliği tarafından takip edilmektedir.

 

Branş derslerinde konu bitimi veya ünite bitimine göre öğrenciler günlük, haftalık veya aylık olarak ödevlendirilmekte ödev kontrolleri hem branş öğretmeni hem de mentor öğretmen tarafından takip edilmektedir.

 

8. Sınıf öğrencilerinin ergenlik dönemininin etkilerini en aza indirmek ve kanalize etmek için branş ve mentor öğretmenler tarafından motive edilmekte, kaygılar giderilmektedir.

 

 LGS ye hazırlık amacıyla öğretmenlerimiz tarafından branş denemeleri yapılmaktadır.

 

Öğrencilerin Takip sistemi ( ödev kontrolü, devamsızlık bilgilendirmesi,  deneme sonucu bilgileri, öğrenci gelişim çizelgesi… ) EYOTEK PROGRAMI üzerinden yapılmaktadır.

 

8.sınıf öğrencilerini KUR sistemimize hazırlamak amaçlanmaktadır.

“HER ÖĞRENCİ ÖZELDİR”
DÜŞÜNCESİ MERKEZE ALINARAK ŞEKİLLENEN

EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ

Eğitim anlayışımız “her öğrenci özeldir” düşüncesi merkeze alınarak şekillenmiştir. Bu düşünce çerçevesinde her öğrenciye yaklaşım tarzımız, yapılan analizler ve değerlendirmeler neticesinde ortaya çıkmakta ve etkin eğitim modelinin uygun gördüğü uygulama kişiye özel olarak sürdürülmesi, özet olarak eğitim, öğretim ve danışmanlık faaliyetlerinin birlikte yürütülmesi çalışmalarıdır.

  • İNSAN KAYNAKLARI

    Etkin Eğitim Kurumları en değerli kaynağımızın insan olduğunu bilerek, Etkin olmaktan mutlu olacakları ve kendilerini geliştirebilecekleri bir çalışma ortamı sunmayı hedefler. Etkin Eğitim Kurumları olarak faaliyet gösterdiğimiz tüm kurumlarımız için web sayfamız insan kaynakları formunu doldurmanız yeterlidir.

  • EKİBİMİZE KATILIN