Etkin Eğitim
SİZİ ARAYALIM

Aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
İlgili birim en kısa sürede size dönüş sağlayacaktır.

Etkin Eğitim Kurumları

BLOG

BAŞARI VE ANNE BABA | Blog | Etkin Eğitim Kurumları

BAŞARI VE ANNE BABA

Öncelikle ders çalışma, dinlenme, yemek ve uyku saatlerinin net olarak belirlenmeli ve sık sık değiştirilmemeli. Ders çalışma masasının ve kitaplığının oldukça sade ve düzenli olmalıdır. Ders çalışma masasında ve kitaplığında sadece bu seneye ait kitap defter v.b dokümanlar olmalıdır.Öncelikle buralardaki kaynaklar elden geçirilmeli, gereksiz ve zamanı geçmiş olanlar ayıklanmalıdır.

Çocuğumuzda bağımlılık oluşturabilecek TV, bilgisayar, cep telefonu gibi teknolojik cihazların kullanımı kontrol altın alınmalıdır. Ayrıca çocuğumuzu her gün mutlaka, okul etkinlikleri, ödevlerin yapılması, kaynakların çözülmesi gibi konularda takip ve kontrol etmeliyiz. Çocuğumuzun ders çalışma kaynaklarını okula/eve getirip götürmede, hassas ve dikkatli olmasını sağlamalıyız.

Çocuğumuzun Mentör Öğretmenleri ve ders öğretmenleri ile yakın irtibat içinde olmalıyız. Öğretmenlerimizin önerilerine kulak vermeliyiz. Yapılan sınav sonuçlarını dikkatli bir şekilde analiz etmeliyiz ya da Mentör Öğretmenlerden bilgi almalıyız.

Çocuğumuzu, başarısını ve davranışlarını olumsuz yönde etkileyebilecek arkadaş çevresi ve ortamlardan uzak tutmalıyız.

Çocuğumuzu, düzenli ders çalıştığı takdirde, başarılı olabileceği hususuna inandırmalı, bu yönde telkinlerde bulunmalıyız.

  • İNSAN KAYNAKLARI

    Etkin Eğitim Kurumları en değerli kaynağımızın insan olduğunu bilerek, Etkin olmaktan mutlu olacakları ve kendilerini geliştirebilecekleri bir çalışma ortamı sunmayı hedefler. Etkin Eğitim Kurumları olarak faaliyet gösterdiğimiz tüm kurumlarımız için web sayfamız insan kaynakları formunu doldurmanız yeterlidir.

  • EKİBİMİZE KATILIN