Etkin Eğitim
SİZİ ARAYALIM

Aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
İlgili birim en kısa sürede size dönüş sağlayacaktır.

Etkin Eğitim Kurumları

BLOG

2022 Eskişehir LGS Çıkmış Sorular

Milli Eğitim Bakanlığının Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından her yıl yeniden liselere giriş sınav soruları hazırlanıyor.

İNCELE
Eskişehir 2023 LGS Hazırlık

LGS’nin esasen gerçek adı Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav’dır. Fakat biz Liselere Giriş Sınavı olarak aklımızda tutuyoruz.

İNCELE
Lise Tercihi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Öğrencilerin heyecanla beklediği liselere giriş sınav sonuçları açıklandı. Sırada hem öğrencileri hem de velileri heyecanlandıran tercih süreci var. Etkin Eğitim Kurumları rehberlik servisi tarafından sizler için lise tercihi yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili önerilerimiz şu şekildedir;

İNCELE
Eskişehir Bursluluk Sınavı

Eskişehir bursluluk sınavı, kurumların öğrenci alımında eğitim bursu vermek amacıyla yaptıkları sınavlardır. Bursluluk sınavı ile kazanılan başarı, öğrencinin gelecekteki yaşamına yön vermesine imkan sağlamaktadır.

İNCELE
Eskişehir Sınava Hazırlık Kursları

Eskişehir sınava hazırlık kursları, okul derslerine ve öğrencinin bireysel çalışmalarına destek vererek LGS, TYT ve AYT sürecinin eksiksiz tamamlanmasına yardımcı olan kurslardır.

İNCELE
Eskişehir Özel Eğitim Kurumu

Eskişehir Özel Etkin eğitim kurumları, alanında uzman öğretim kadrosu ile 3, 8 ve 16 kişilik gruplar halinde okul derslerine ek olarak sınavlara yönelik de eğitimler vermektedir.

İNCELE
Eskişehir Özel Ders

Eskişehir özel ders, öğrencilerin sınıf ortamında gerekli başarıyı gösterememeleri ya da kendilerini daha fazla geliştirmek istemeleri durumunda kişiye özel olarak oluşturulan çalışma faaliyetidir.

İNCELE
Teknoloji Kullanımı ve Çocuk

İnsan yaratılışı gereği diğer insanlarla temastadır. Günümüzde çeşitli ortamlar bu teması sağlamak ve artırmak için imkan sağlamaktadır. Çağımızda teknolojinin varlığı bu temasların önemli bir kısmını oluşmaktadır.

İNCELE
2022 LGS Merkezî Sınavı Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı

05/06/2022 tarihinde uygulanan Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınavın Soru Kitapçıkları (Sayısal ve Sözel) ve cevap anahtarları yayımlandı.

İNCELE
2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Takvimi Belli Oldu

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer: "2022-2023 eğitim-öğretim yılı 12 Eylül 2022 tarihinde başlayacak ve 16 Haziran 2023 tarihinde sona erecek."

İNCELE
Eskişehir Etkin Sınava Hazırlık Kursları; LGS Başarınızı Artıracak Tüyolar

LGS için geri sayım başladı. Hayalimizdeki mesleğe ulaşmak için önümüzdeki önemli basamaklardan biri de liselere giriş sınavını kazanmak. Peki LGS’de başarılı olmak için ne yapmalıyız?

İNCELE
2022 LGS Ne Zaman Yapılacak?

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) bu yıl ne zaman? LGS 2022 sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak? LGS’de hangi konulardan sorular olacak? Eskişehir’in en iyi LGS hazırlık kursu, Etkin Eğitim Kurumları olarak, LGS hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı cevaplıyoruz.

İNCELE
2020 ve 2021 LGS’ de Çıkmış Sorular

Eskişehir Etkin LGS Hazırlık Kursu olarak, Etkin Eğitim Kurumları bünyesinde yer alan merkezimizle Eskişehir’deki LGS'ye hazırlanan öğrencilere destek sağlıyoruz.

İNCELE
2020 LGS VE SAYISAL VERİLERİ

2020 yılında 1.671.337 öğrenci 8. sınıftan mezun (Merke­zi Sınava otomatik başvurusu yapılmış) olmuş ve bu öğ­rencilerin 1.472.088’i merkezi sınava katılmıştır. Merkezi sınav sonucuna göre 212.485 öğrenci merkezi olarak yerleşmiştir.

İNCELE
BOŞANMA VE ÇOCUK

Boşanma süreci herkes için sancılı bir süreçtir. Sadece çocuklar değil anne-baba da bu süreçten oldukça olumsuz etkilenir. Hatta çok defa anne –baba kendi derdine düşüp bu süreçte çocukların kaygılarını görmezden gelebilir.

İNCELE
BAŞARI VE ANNE BABA

Öncelikle ders çalışma, dinlenme, yemek ve uyku saatlerinin net olarak belirlenmeli ve sık sık değiştirilmemeli. Ders çalışma masasının ve kitaplığının oldukça sade ve düzenli olmalıdır.

İNCELE
BAŞARILI ÖĞRENCİLERİN LGS DE YAPTIKLARI

Yazın bol bol kitap okudular. Çok sayıda paragraf soruları çözdüler. Ayrıca 5,6,7. sınıf konularını tekrar ettiler. Ayrıca ara tatilleri de iyi değerlendirdiler.

İNCELE
Matematik Ne işe Yarar ki ?

“Matematik hiçbir işe yaramıyor” diyen insanlar hayatında bu düşünce tarzını sorgulama gereği duydular mı diye...

İNCELE
Okul Fobisi İle Başa Çıkma Ve Okula Uyum

Bu yazımızda, yeni eğitim öğretim yılına başladığımız bu dönemlerde okullarda karşılaştığımız...

İNCELE
İngilizcede Kelime Öğrenme Yöntemleri

Yabancı bir dilin öğreniminde en büyük engellerden biri, yüzlerce kelimenin...

İNCELE
Dil Bilinci Ve Milli Kimlik

İnsanların düşündüklerini ve duyduklarını bildirmek için kelimelerle veya işaretlerle yaptıkları anlaşma...

İNCELE
Fen Bilimleri Dersinin Günlük Yaşamla İlgisi

Fen, yaşamımızın bir parçasıdır. Yaşadığımız dünyadaki her şey fen ile ilgilidir...

İNCELE
Tarih Nedir?

Ülkeleri, toplumları, ulusları, kuruluşları etkileyen eylemlerden doğan olayları zaman...

İNCELE
Dikkat Eksikliği Çocuğunuzun Başarısını Etkilemesin.

Günümüzde adını sıkça duyduğumuz “dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu” (DEHB), çocuklarda yaygın olarak görülmektedir. Toplumda görülme sıklığı %5-7 gibi çok yüksek orandadır; çocuklukta başlayıp %60-70 oranında yetişkinlikte de devam edebilen bir bozukluktur.

İNCELE
ESKİŞEHİR'DE ÖZEL OKUL SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

Eskişehir'de başarılı ve etkin bir eğitim kurumu olarak objektif gözle baktığımızda özellikle veliler için özel okul seçiminin öneminin farkındayız.

İNCELE
  • İNSAN KAYNAKLARI

    Etkin Eğitim Kurumları en değerli kaynağımızın insan olduğunu bilerek, Etkin olmaktan mutlu olacakları ve kendilerini geliştirebilecekleri bir çalışma ortamı sunmayı hedefler. Etkin Eğitim Kurumları olarak faaliyet gösterdiğimiz tüm kurumlarımız için web sayfamız insan kaynakları formunu doldurmanız yeterlidir.

  • EKİBİMİZE KATILIN