Etkin Eğitim
SİZİ ARAYALIM

Aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
İlgili birim en kısa sürede size dönüş sağlayacaktır.

Etkin Eğitim Kurumları

BLOG

BAŞARILI ÖĞRENCİLERİN LGS DE YAPTIKLARI | Blog | Etkin Eğitim Kurumları

BAŞARILI ÖĞRENCİLERİN LGS DE YAPTIKLARI

YAZ TATİLİNİ İYİ DEĞERLENDİRDİLER
Yazın bol bol kitap okudular. Çok sayıda paragraf soruları çözdüler. Ayrıca 5,6,7. sınıf konularını tekrar ettiler. Ayrıca ara tatilleri de iyi değerlendirdiler.

HEM KONU ÇALIŞMAYA HEM DE SORU ÇÖZMEYE ÖNEM VERDİLER
Okulda çok iyi ders dinleyip konuları da iyice anlayarak evde soru çözmeye ağırlık verdiler. Günlük 100 soru ile başlayıp zaman geçtikçe günlük çözdükleri soru sayısını en üst düzeye çıkardılar. İlk dönem konu çalışmaya ikinci dönem ise soru ve deneme çözmeye ağırlık verdiler. Ayrıca yıl içinde MEB örnek sorularını çözmeye dikkat ettiler.

PLANLI ÇALIŞTILAR
Her gün aynı saatlerde planlı, programlı ders çalıştılar. Aşırı ve uzun süreli ders çalışmaktan kaçınarak ayrım gözetmeksizin her derse çalıştılar. Özellikle zorlandıkları konulara ağırlık verdiler. Masada ve sessiz ortamda ders çalıştılar.

KAYNAKLARDA SEÇİCİ DAVRANDILAR
Rastgele kaynak temin ederek bunları çözmek yerine, uzmanların önerilerini dikkate alarak kaynaklarda seçici davrandılar. Kaynakları çözerken öğretmenleri ile paralel gittiler ve kaynakları bitirmeden ders çalışmayı bırakmadılar.

DENEME SINAVI ÇÖZMEYE ÖNEM VERDİLER
Çok sayıda deneme çözerek analizlerini yaptılar. Hatalı yaptıkları soruları yeniden çözerek hatalarının nedenlerini incelediler. Hata defteri tutarak derslerdeki püf noktaları not alıp, yapamadıkları soruları biriktirerek öncelikle kendileri çözmeye çalıştılar. Buna rağmen çözemediklerini ise öğretmenlerine sorarak sorulardaki püf noktaları öğrendiler. Böylece hatalarından ders çıkarmış oldular.

ZAMANI İYİ KULLANDILAR
Denemelerde soruları dikkatlice okuyarak ve süre tutarak ciddiyet içerisinde çözdüler. Denemelerde ve gerçek sınavda zamanı iyi kullanarak, son ana kadar sınava devam ettiler. Sınavlarda turlama tekniği kullanarak yapılmayan soruları tekrar çözmeye gayret ettiler.

YANLIŞ ALIŞKANLIKLARINI TERK ETTİLER
Beslenmeye, uykuya dikkat ediyor zamanında uyumaya ve uyanmaya özsen gösterdiler. Televizyon, cep telefonu, internet gibi teknolojilerle gereğinden fazla meşgul olmadılar. Aşırı kaygı ve strese kapılmadıkları gibi başaracaklarına olan inançlarını da daima korudular.

  • İNSAN KAYNAKLARI

    Etkin Eğitim Kurumları en değerli kaynağımızın insan olduğunu bilerek, Etkin olmaktan mutlu olacakları ve kendilerini geliştirebilecekleri bir çalışma ortamı sunmayı hedefler. Etkin Eğitim Kurumları olarak faaliyet gösterdiğimiz tüm kurumlarımız için web sayfamız insan kaynakları formunu doldurmanız yeterlidir.

  • EKİBİMİZE KATILIN