Etkin Eğitim
SİZİ ARAYALIM

Aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
İlgili birim en kısa sürede size dönüş sağlayacaktır.

Etkin Eğitim Kurumları

BLOG

Eskişehir Özel Ders | Blog | Etkin Eğitim Kurumları

Eskişehir Özel Ders

Eskişehir özel ders, öğrencilerin sınıf ortamında gerekli başarıyı gösterememeleri ya da kendilerini daha fazla geliştirmek istemeleri durumunda kişiye özel olarak oluşturulan çalışma faaliyetidir. Okulda işlenen dersler sınıf ortamının belli bir seviyesinde anlatıldığı için bazı öğrencilere kolay, bazı öğrencilere orta düzeyde, bazı öğrencilere ise zor gelebilmektedir. Bu durumda konuya hakim olamayan öğrenciler konuyu anlamadan geçmek zorunda kalabilirler. Konuyu anlamada güçlük çekme gibi durumları ortadan kaldırmak amacıyla öğrencinin seviyesine uygun, özel bir programla hazırlanmış birebir dersler uygulanır. Özel dersler öğrencinin seviyesine uygun olarak işlenmesinin yanı sıra derslerin ardından ödevler ve testlerle desteklendiği için kalıcılığı ve verimliliği yüksek olmaktadır.

 

Özel Ders LGS Hazırlık 


LGS’ye her yıl yaklaşık 1 milyon öğrenci katılmaktadır. Öğrencilerin arasında böylesine rekabetin olduğu bir sınava çocuğunuzu en doğru şekilde hazırlamalısınız. Bazı veliler liseye giriş sınavının önemli olmadığını, asıl önemli olan sınavın üniversiteye giriş sınavı olduğu düşüncesine kapılabilirler. Ancak bu son derece yanlış bir düşüncedir. Öğrenciler, üniversite sınavına istediği bölüme gitmeyi hak kazanana kadar girebilme şansına sahiptir. Ancak LGS bir öğrencinin tüm hayatı boyunca yalnızca bir kez girebileceği bir sınavdır. 


LGS’nin diğer bir önemi ise iyi bir liseye yerleşen öğrencinin yüksek oranda başarı elde etmesi büyük olasılıktır. Düzenli ders çalışma ortamı olan iyi bir lisede çocuğunuz çalışkan arkadaş çevresiyle rekabet eder. Bu durum da lise hayatı boyunca başarılı olması ve derslerini aksatmaması anlamına gelir. Çocuğunuzun başarılı ve mutlu bir lise hayatı geçirebilmesi için Eskişehir LGS’ye hazırlıkta özel derslerle eğitimine destek olabilirsiniz.


Sınıf ortamında verilen eğitimde öğretmenler tüm öğrencilere özel ilgi gösteremezler. Çünkü derslerin işleyişinin belli bir düzeyi ve programı vardır. Çocuğunuz sınıf ortamında soru sormaktan çekinebilir, kendisini yetersiz hissedebilir. Bu olağan bir durumdur. Eskişehir LGS’ye hazırlıkta özel öğretmenler ile çalışmak çocuğunuzun motivasyonunu yükseltmeye ve derslerine odaklanmasına yardımcı olur. Kendini yetersiz hissettiği konularda kısa sürede ciddi başarılar elde edebilir. LGS hazırlığın önemli olduğu bu sınav sürecinde özel dersler ile çocuğunuzun başarısına katkıda bulunabilirsiniz. 


Özel Ders TYT-AYT  Hazırlık 

 

Üniversite sınavı, milyonlarca öğrencinin geleceğini şekillendiren en önemli sınavlardan biridir. TYT ve AYT olmak üzere iki oturumda gerçekleştirilen üniversite sınavı, öğrencilerin aldıkları puanlara göre üniversitelere yerleşmelerini sağlayacaktır. Eskişehir TYT ve AYT hazırlığın eksiksiz tamamlanması durumunda öğrenci hem motivasyonu yüksek hem de özgüvenli bir şekilde sınava girecektir. Öğrencilerin bireysel yapacağı çalışmaların yanı sıra ek olarak özel ders programları ile sınava hazırlık sürecinin planlı ve başarılı geçmesine büyük katkı sağlayacaktır. 

Uzun ve yorucu bir sınav dönemini tek başına yönetmek öğrenci için zorlu bir süreçtir. Öğrenci verimli ders çalışma yönteminin nasıl gerçekleşeceğine karar verememesi, kimi zaman fazla çalışarak hem zihinsel hem de fiziksel olarak kendini yorması, bu sebeple de kendisine vakit ayırmadığı için bir süre sonra sonra sıkılarak sınava hazırlıktan uzaklaşabilmesi olağan bir durumdur. 

Bu durumları ortadan kaldırmak, planlı ve verimli bir çalışma süreci oluşturmak için özel derslerden yararlanmak öğrencinin yükünü hafifletecektir.  


Eskişehir TYT AYT özel ders ile, öğrencilere birebir ilgi göstererek eksikleri kolayca fark edilip, eksikleri üzerinden öğrenciye özel bir program ile çalışmalara başlanır. Bilgi birikimi yüksek ve öğreniyle verimli çalışma gerçekleştirebilecek bir eğitimcinin desteği, öğrencinin sınav dönemini oldukça rahat atlatmasına yardımcı olacaktır.  TYT AYT dönemi için özel ders seçiminde öğrencinin kendini rahatlıkla ifade edebileceği, çekinmeden soru sorup, anlamadığı konuları tekrardan anlatmasını isteyebileceği bir öğretmen seçilmesi oldukça önemlidir. Bu şartlar sağlandıktan sonra öğrencinin hem motivasyonu artacak hem de eksik olduğu konularda kısa sürede ilerleme kaydedecektir. 


Özel Ders Almanın Önemi


Sınava hazırlıkta öğrencilerin bireysel çalışmalarının dışında ek olarak özel ders almaları eksik olduğu konuları kapatmalarına ve verimli ders çalışma ortmaının yaratılmasına yararlı olacaktır. Eskişehir özel ders ile öğretmenler öğrencilerin ilk dersten itibaren eksik olduğu konuları tespit ederek daha sonraki süreçte bu eksikleri kapatma yolunda bir program uygularlar. Özel ders sayesinde çocuğunuzun sınav stresiyle baş etmesi de kolaylaşacaktır. Motivasyonu yüksek, kendine güvenen ve eksiksiz hazırlanan öğrenciler sınavlarda iyi bir derece ile istedikleri okullara yerleşebilirler. 

Çocuğunuzun ihtiyaç duyduğu tüm dersler için, tecrübeli ve bilgi birikimi yüksek öğretmenleri Etkin Eğitim Kurumları’nda bulabilirsiniz. Eskişehir özel ders için detaylı bilgiye iletişim adreslerimizden kolayca ulaşabilirsiniz.

  • İNSAN KAYNAKLARI

    Etkin Eğitim Kurumları en değerli kaynağımızın insan olduğunu bilerek, Etkin olmaktan mutlu olacakları ve kendilerini geliştirebilecekleri bir çalışma ortamı sunmayı hedefler. Etkin Eğitim Kurumları olarak faaliyet gösterdiğimiz tüm kurumlarımız için web sayfamız insan kaynakları formunu doldurmanız yeterlidir.

  • EKİBİMİZE KATILIN