Etkin Eğitim
SİZİ ARAYALIM

Aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
İlgili birim en kısa sürede size dönüş sağlayacaktır.

Etkin Eğitim Kurumları

BLOG

Eskişehir Özel Eğitim Kurumu | Blog | Etkin Eğitim Kurumları

Eskişehir Özel Eğitim Kurumu

Eskişehir Özel Etkin eğitim kurumları, alanında uzman öğretim kadrosu ile 3, 8 ve 16 kişilik gruplar halinde okul derslerine ek olarak sınavlara yönelik de eğitimler vermektedir. Zorunlu derslerin dışında yazılıya hazırlık etütleri, soru çözüm saatleri, sıfırlama programları ile de öğrencilerin eksik kalan konularını tamamlamaktadır. 

Eskişehir Özel Etkin Eğitim Kurumları, “etkin eğitim modeli” ile her öğrenciye birebir rehberlik yapan, öğrenci psikolojisini çok iyi anlayan ve rehber eğitimin almış mentör kadrosu ile her öğrenciyle birebir ilgi gösterir. Öğrencilerin haftalık takibi ile dikkat eksikliği, sınav kaygısı gibi problemleri ortadan kaldırmak için çalışmalar yapılır. 

Etkin Eğitim Kurumlarında, öğrenci velisi ile her ay birebir görüşme yapılarak öğrencinin akademik gelişimi hakkında detaylı bilgi verilir. Bunun haricinde öğrencinin evdeki bireysel çalışması veli ile birlikte takip edilir. 

Alanında uzman kadrosu ile müfredata ve sınav sistemine yönelik eğitimler veren Etkin Eğitim Kurumları, bu eğitimi kaliteli kaynaklarla birlikte destekler. Her öğrenci akademik seviyesine uygun sınıfta eğitim alır. Anlatılan konulardaki eksiklikler öğretmen ve mentör tarafından tespit edilip takviye etütler yapılır. Son yılların sınav soru tarzlarına yönelik konu anlatımı ve örnek soru çözümleri yapılır. Öğrencinin soruları hem doğru hem de hızlı okuyup anlayabilmesi için anlayarak hızlı okuma kursları verilir.

Özel eğitim kurslarının yanı sıra öğrencilerin kursta aldığı eğitimi daha fazla geliştirebilmek için haftalık olarak birebir rehberlik görüşmeleri yapılır. Bu görüşmeler sayesinde öğrenciyi motive etmek, başarılı olacağına inandırmak ve planlı çalışmayı oluşturmak sağlanır.  Her öğrenciye birebir olarak rehberlik zamanı ayrılır. Sene başında yapılan objektif testler ile dikkat eksikliği, sınav kaygısı ölçülür. Öğrencinin seviyesine göre her branştan konu tekrarı ve soru çözümü ödevlendirmesi yapılır. Haftalık soru hedefleri belirli periyotlarla artırılarak öğrencilerin gelişimi raporlanır. Öğrencinin motivasyonunu artırmak amacıyla gezi, sinema, sportif faaliyetler gibi sosyal aktiviteler düzenlenir. 

Sınav sürecinde öğrencinin üzerinde büyük bir baskı olur. Meslek seçimlerinde, hangi okula gitmesi gerektiği konusunda veliler baskısı olabilir. Birçok veli hayalindeki mesleği çocuğunun yapmasını istediği için erken yaşlarda bu baskıyı hissettirebilmektedir. Mentörler öğrencinin ilgisini ve yatkınlığını tespit ettikten sonra hem öğrenciyi hem de veliyi bu konuda yönlendirir.  Yanlış yapılan bir meslek tercihinden dolayı birçok öğrencide memnuniyetsizlik sonucu üniversite eğitimini yarıda bırakarak tekrardan sınava hazırlanma süreci görülmektedir. Böyle bir durum sonucunda hem ailenin hem de öğrencinin kayıpları çok büyük olabilmektedir. 

Her öğrenci özeldir ve özel eğitime ihtiyaç duymaktadır. Eskişehir özel eğitim kursu ile çocuklarınızın okuldaki eğitimlerinin yanı sıra ihtiyaç duyduğu özel eğitim desteğini vererek başarısının artmasına ve hedeflerine doğrudan ilerlemesine yardımcı olabilirsiniz. Her öğrenciye özel olarak hazırlanan çalışma programları ile öğrencinin verimli ders çalışma süreci yönetilir. Haftalık ders takibi ile öğrencinin eksik olduğu konular tespit edilir, bu konulara yönelik testler ve çalışmalar ile konular pekiştirmeye çalışılır. Öğrenciye ayrılan rehberlik saatlerinde eksikleri ve problemleri konuşularak öğrenciye her türlü probleminde destek sağlanır. 

Etkin Eğitim Kurumları, uzman ve bilgi birikimi yüksek kadrosu ile öğrencinin tüm eksiklerini ve ihtiyaç duyduğu tüm dersleri ile yardımcı olmaktadır. Özel eğitimimiz hakkında detaylı bilgiye iletişim adreslerimizden kolayca ulaşabilirisniz. Peşinden gidecek cesaretiniz varsa gerçekleşmeyecek hiçbir hayaliniz yoktur.

  • İNSAN KAYNAKLARI

    Etkin Eğitim Kurumları en değerli kaynağımızın insan olduğunu bilerek, Etkin olmaktan mutlu olacakları ve kendilerini geliştirebilecekleri bir çalışma ortamı sunmayı hedefler. Etkin Eğitim Kurumları olarak faaliyet gösterdiğimiz tüm kurumlarımız için web sayfamız insan kaynakları formunu doldurmanız yeterlidir.

  • EKİBİMİZE KATILIN