Etkin Eğitim
SİZİ ARAYALIM

Aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
İlgili birim en kısa sürede size dönüş sağlayacaktır.

Etkin Eğitim Kurumları

BLOG

Tarih Nedir? | Blog | Etkin Eğitim Kurumları

Tarih Nedir?

Ülkeleri, toplumları, ulusları, kuruluşları etkileyen eylemlerden doğan olayları zaman ve yer göstererek anlatan bu olaylar arasındaki nedensel bağları bunların daha önceki ve sonraki olaylardan bağlarını, karşılıklı etkileyen her ulusun kurduğu uygarlıkları, ulusların kendi iç sorunlarını inceleyen bilim dalıdır.

Tarih insanlığın sosyal ve siyasal konularda doğru karar vermesini sağlar. Eskilerden beri üzerinde durulan en büyük faydası, insanların gelecekte yapacakları için geçmişten ibret almaları yönüdür. Tarih dünden gelmekte bugünü yaşamakta ve yarına gitmektedir. Ve tarih her zaman yaşanan hayatın geçmiş zaman içindeki bir kesitidir.


TARİH BİLMENİN FAYDALARI ;

Tarih, kişinin geçmişini ve bugünü bilmesine yardımcı olur.
Tarih, insanın soyunun bir üyesi olması sıfatıyla geçmişine neler borçlu olduğunu ve geleceğe karşı ödevlerini bilmesini sağlar.
Tarih, kişinin bir zaman boyutunun sürekli bir akışın içinde görmesini sağlar.
Tarih, temel okuma yazma analitik düşünme becerisinin gelişmesini sağlar.
Tarih, insanlara değişik insanları anlamayı ve daha büyük bakış içerisinde bakmayı öğretir.
Tarih, kişilere bağlantı kurmayı geleceği hayal etmeyi sağlar.

  • İNSAN KAYNAKLARI

    Etkin Eğitim Kurumları en değerli kaynağımızın insan olduğunu bilerek, Etkin olmaktan mutlu olacakları ve kendilerini geliştirebilecekleri bir çalışma ortamı sunmayı hedefler. Etkin Eğitim Kurumları olarak faaliyet gösterdiğimiz tüm kurumlarımız için web sayfamız insan kaynakları formunu doldurmanız yeterlidir.

  • EKİBİMİZE KATILIN