Etkin Eğitim Kurumları
Etkin Eğitim Kurumları

1.

Sınıf

Birinci sınıf akademik temel adına çok önem arz etmektedir. Bu dönemdeki her adım itinayla atılmalıdır. Bu programımızda tamamen profesyonel öğretmen kadrolarımız bu özveri ve yeteneğe sahip uzmanlardır. Tüm modüllerimizdeki bütün tekniklerimiz bu düşünceye göre şekillenmiş bulunmaktadır. 

Öğrencinin her zaman yanında olmaya özen gösterilen ve veli görüşmeleri ile ailenin de sisteme dahil edildiği birinci sınıflarımız için ihtiyacınız olan size uygun bir modülümüzü tercih edebilirsiniz.

Etkin Eğitim Kurumları

Modüllerimiz

Etkin Eğitim Kurumları
Etüt

İlkokul öğrencilerine yönelik yarım gün olan okul dönemini etüt çalışmamız ile tam güne tamamlama modülümüzdür. Sabah okula giden öğrencilerimize öğle saatlerinde, öğle saatlerinde okula giden öğrencilerimize sabah saatlerinde yapılan çalışmamızdır. Özellikle çalışan veliler için önemli bir modüldür. Hafta içi her gün dörder ders saati toplamda haftada 20 ders saati olan çalışmamızda ödevlerin yapılması, öğle yemeği verilmesi, eksik konu anlatımları, değerler eğitimi destekleriyle çalışmalar yürütülmektedir. Bu modülümüzde tekniklerimiz eğitim, kütüphane (3 ve 4.sınıflar için), mentorluk, yazılı takviye, ders kaynakları (3 ve 4. Sınıflar için), sosyal aktiviteler, veli toplantıları şeklinde uygulanmaktadır.

Okuma Güçlendirme

Okuma problemi yaşayan özellikle ilkokul ihtiyaç halinde ortaokul öğrencilerine daha çok birebir uygulanan modülümüzdür. Bu modülümüzde öğrencinin öncelikle analizi yapılmakta eksikleri tespit edilmekte veliye konu ile ilgili bilgi verilmekte veli uygun gördüğü takdirde çalışmalara başlanmaktadır. Konusunda uzman ekibimizden bir kişinin görevlendirildiği bu çalışmamızda sorunun detaylı üzerinde durulmakta ve hangi konuda problem varsa o konu üzerinde özel kullanılan tekniklerle çözüm çalışmaları yapılmaktadır.

Özel Ders Birerebir ve Grup

Sınıf ortamında yeterince verim almadığını düşünen tüm öğrencilerimiz için hazırlanmış istediği branştan ve konudan ders alma imkanı sunan, öncelikle yapılan bir analizle eksik konu tespiti yapılan, bunun neticesinde çıkan rapor sayesinde eksiklerin giderilmesi için program yapılan, konu sonlarında gelişim durumu takip edilen, ödevlerle pratik yapması sağlanan eğitim, kütüphane, mentorluk, yazılı takviye, öğrenci seminerleri, sosyal aktiviteler, veli toplantıları teknikleri kullanılarak oluşturulmuş modülümüzdür.

Etkin Eğitim Kurumları

Tekniklerimiz

Etkin Eğitim Kurumları
Eğitim

Kurslarımızın genel mantığı, teknik olarak pratik soru çözümleri ve çoktan seçmeli sınav sistemine dayanmaktadır. Bu sebeple eğitim öğretim faaliyetleri bu merkezde yapılmaktadır. Ders planları, ders anlatımları, zümre toplantıları, öğrenci merkezli sistemin yürütülmesi, soru çözümleri, etütler vs. tamamen bu çerçevede planlanmaktadır.

Mentorluk Sistemi

Etkin Eğitim Kurumlarında mentorluk sistemi kurumun kuruluşunun en önemli dayanak noktalarındandır. Etkin Mentorluk Sistemi (EMS) olarak Etkin Eğitim literatürüne geçmiş olan sistemimiz, öğrencinin akademik, moral motivasyon, gelişim vs. takiplerinin yapıldığı her hafta mentor-öğrenci görüşmelerin aksatılmadan yürütüldüğü özel bir çalışmadır. Tüm sınıfların takibi EMS tarafından özenle bir plan dahilinde yapılmaktadır. Etkin Eğitim Kurumlarının üzerinde itinayla durduğu bu sistem sayesinde öğrencilerin her türlü sorunlarının çözümü sağlanmakta, bugünü ve  gelecekleri aydınlatılmaktadır. Tüm öğrencilerle haftalık mentor görüşmeleri aksatılmadan yapılarak planlı bir süreç yönetimi organize edilmektedir.

Yazılı Takviye Programları

Öğrencilerimiz kurs mantığı yapısında daha çok test teknikleri ile ilgilenirken okul başarısı adına klasik sınav sistemlerinden de uzak kalmaması gerekmektedir. Bunun için okul sınavları yaklaştığı zaman yazılı takviye programlarıyla öğrencilerimizin sınavlardaki başarısının arttırılması hedeflenmektedir.

Sosyal Aktiviteler

Öğrencimizin sadece ders yönünün değil aynı zamanda kişisel gelişiminin de güçlenmesi adına mentor koordinesiyle pek çok aktivite yapılmaktadır. Satranç turnuvası, bilgi yarışması, masa tenisi turnuvaları, bowling yarışması, doğa gezisi, yerli malı haftası, kermes, hayvan barınağı ziyareti, pasta yarışması vs. gibi pek çok aktivitemiz öğrencilerin yetişmesinde önemli bir yapı taşı olarak değerlendirilmektedir.

Veli Toplantıları

Kurum, veli, öğrenci iş birliği kurumlarımızın üzerinde durduğu en önemli konulardan bir tanesidir. Sene başında yapılan prensiplerimizi içeren veli toplantımızla başlayan programımız yıl içerisinde mentorların periyodik veli görüşmeleri ile devam ederek sistemimize önemli bir değer katmaktadır. Bu sayede veli desteğini de yanımıza alarak etkili bir eğitim öğretim dönemi geçirmemiz sağlanmaktadır.

Sizi Arayalım

Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız

Bize Ulaşın

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Telefon Numaranız
Konu
Mesajınız